Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Kali - charakterystyka • W pustyni i w puszczy

Wywodzący się z plemienia Wa–himów (jak się później dowiadujemy jest synem wodza, Fumby) czarnoskóry niewolnik podróżujący razem ze Stasiem, Nel i Meą przez Afrykę. Początkowo traktuje młodego Tarkowskiego jak swojego pana, który uratował mu życie, szybko jednak nawiązuje się między nimi przyjaźń, w której są sobie równi.
   
Kali, wychowany w duchu obcowania z naturą, dokładnie wie, jak należy się zachowywać w dziczy. Chodzi więc na polowania, łowi ryby, a miejsca, w których nocują, każdego wieczoru ogradza ostrokołem. Uczy także tych umiejętności Stasia.
   
Jest postacią niewątpliwie wprowadzającą komizm do powieści przez swój sposób mówienia i nieco pokraczną filozofię życiową.

Kiedy dociera po latach do swojej rodzinnej wioski, wybrany zostaje nowym wodzem, jednak woli poświęcić ten zaszczyt i udać się w dalszą podróż ze swoimi nowymi przyjaciółmi. Zgadza się również przyjąć wiarę chrześcijańską z rąk Stasia razem ze swoim plemieniem.Komentarze

    6 + 10 =    
~ O
2021-09-24 19:47:59
D
~ Xd
2021-09-24 19:47:40
Xd